Alper Kamu – Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz
tr
Books
Alper Canıgüz

Alper Kamu – Cehennem Çiçeği

Read
«Bilirsiniz, insanlar doğar, ölür ve sonra büyür.» 
Dünyanın en küçük dedektifi geri döndü. 
Alper Kamu 9 yıl sonra, hâlâ 5 yaşında. 
Alper Canıgüz'ün eşsiz kahramanı Alper Kamu'yla birlikte her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. 
Kahramanımız, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, "İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?" diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor. 
Alper Kamu Cehennem Çiçeği; ilk üç romanıyla edebiyatımızda kendine özgü ayrıcalıklı bir yer edinen Alper Canıgüz'den kahkaha ve gözyaşının iç içe geçtiği büyülü bir serüven.
198 printed pages

Impressions

Begum Kaptanoglu
Begum Kaptanoglushared an impression2 years ago
👍Worth reading
🎯Worthwhile
💞Loved Up
🚀Unputdownable

Alper Canıgüz her kitabını beğendiğim ve yeni kitap çıkarsın diye sıkı bir şekilde takip ettiğim bir yazar. Tüm kitaplarını okudum, benim favorim kesinlikle Cehennem Çiçeği.

Handan Ercan
Handan Ercanshared an impression3 years ago
🚀Unputdownable

Oğullar ve Rencide Ruhlar'ın devamı niteliğinde. Alper Kamu'nun ilk romandan alıştığımız büyümüş de küçülmüş zeka küpü maceraları Sürükleyici bir dille aktarılmış. Tavsiye ederim.

Mira Gülfem
Mira Gülfemshared an impression2 years ago
👍Worth reading
🔮Hidden Depths
🎯Worthwhile
💧Soppy

Başta eğlenceli fantastik diye düşünürken sonlarda derinleşti. Çok severek okudum. Her türlü duyguyu içinde barındıran hem esprili hem eğlenceli hem fantastik bir kitap. Polisiye sevenlere öneririm.

Quotes

Mira Gülfem
Mira Gülfemhas quoted2 years ago
Bildiğim, Aristoteles’in annemi tanısa dramanın kurallarını baştan yazacağıydı; kuvvetle muhtemel ki birkaç beyhude denemeden sonra da bu işten toptan

vazgeçeceği. ????‍♀️????????

İrem Sarıkaya
İrem Sarıkayahas quoted2 years ago
Anneme, yıkanma ile zımparalamanın birbirinden apayrı iki faaliyet olduğunu anlatmanın imkanı yoktur. Haftanın en az iki günü bana banyo yaptırmak gibi bir âdeti olan an- nem, kan çıkmazsa para yok düsturuyla saç diplerimi ve derimi çitilerken ben de bir taburenin üstünde çırılçıplak oturur, kurbanlık koyun gibi kaderime razı, annemin işini bitirmesini beklerim. Artık tek başına banyo yapabilecek yaşa geldiğimi söyleyip durmam pek bir işe yaramaz; kendi derimi yüzebilecek hijyenik olgunluğa eriştiğime kani olmadan böyle bir şeye razı gelmesi mümkün değildir. Yıkanmaktan daha beteri, kurulanma faslıdır. Anneciğim, sinüzit olmayayım diye saçlarımı kurularken gözlerimden yaş gelir, acı içinde tepinirim. Biliyorum tabii, her şeyi benim iyiliğim için yapıyor.
O akşam, maalesef iyiliğimi her zamankinden daha fazla düşünüyor gibiydi sevgili validem. Sabun ve lif onun elinde her zaman son derece ölümcül silahlar olagelmiştir, ancak o akşam durum başkaydı. Beni saçlarımdan tutup sağa sola yatırmak suretiyle kulaklarımın arkasında, koltuk altlarımda temizlik değil de daha ziyade bir mikrop soykırımı yapıyor gibiydi. Dediğim gibi, böyle durumlarda sessizce acıya katlanıp vakarımı korumaya çalışırım ama eziyet dayanılacak gibi değildi, bir noktada acıyla bağırarak tabureden kalktım. Bakterilerle giriştiği kişisel savaşı kesintiye uğrayan annem hayal kırıklığı içinde, “Ne oluyor?” diye sordu.
“Anneciğim, istersen mikroplardan bir tanesini sağ bırakalım,” dedim. “Böylece gidip arkadaşlarına başına gelenleri anlatır, bir daha da hiçbiri bana bulaşmaya cesaret edemez.”
“Gel buraya. Üşüyeceksin,” diyerek beni kolumdan çektiği gibi tabureye oturttu ve bir maşrapa kaynar suyu kafamdan aşağı döktü. Her durumda, sabunlama faslına son vermesi sevindiriciydi.
Sterilizasyon işlemlerim tamamlanıp da pijamalarımı giydiğimde, yaşadığım tecrübeden edindiğim sayısız kazanım nedeniyle olacak, mutlu bir insandım. Bir kere, ölmemiştim, demek ki artık daha güçlüydüm. Ayrıca şimdi pavuryaların diri diri haşlanırken neler yaşadığını çok daha iyi bilmekteydim. Bunca alıştırmadan sonra ileride cehenneme intibak etmekte hiç zorlanmayacağım gerçeğini de gözardı etmemek gerekiyordu. Bana karamsar diyenler utansın. Görüyorsunuz, Polyanna gibi çocuğum.
Zeynep Karaduman
Zeynep Karadumanhas quoted2 years ago
Aşk var mıdır yok mudur, boş mudur dolu mudur, ne kokar, ne boktur?” Gülmesi biraz dinince, “Tanrı gibi düşün,” dedi babam, ki böyle bir yanıtı hiç beklemiyordum. “İnanıyorsan varolup olmaması pek önemli değildir. Ayrıca en büyük inkarcının da en inançlının da içinde bir nebze kuşku vardır. Ve elbette ki, aşk da Tanrı da ölümsüzdür.”

On the bookshelves

 Polisiye , Bookmate
Bookmate
Polisiye
  • 7
  • 47
Favoriler, Begum Kaptanoglu
Begum Kaptanoglu
Favoriler
  • 5
  • 3
okunacaklar, hyeya
hyeya
okunacaklar
  • 23
  • 1
Kara Mizah, Mira Gülfem
Mira Gülfem
Kara Mizah
  • 1
  • 1
Okunacaklar, Zeynep
Zeynep
Okunacaklar
  • 1
  • 1
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)