tr
Stefan Zweig

Satranç

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
This book is currently unavailable
89 printed pages
Translator
Gülperi Sert

Related books

Other versions

Impressions

  ARYA Gündüzshared an impressionlast year
  👍Worth reading

  Kitapta; satranç bir anlamda da mücadeleyi, hayatta kalmayı sembolize etmektedir. Czentovic ; toplumda var olabilmek saygı duyulabilmek kazanabilmek ve hatta bir tek şey de olsa başarabilmek için satrançta kendisini bulmuş, kendisini satranca adamıştır hapsedildiği o küçük odada hayatta kalmayı ve akıl sağlığını korumayı satranç sayesinde yapmıştır. Dr.B. arasında geçen maç Aslında Hitler Almanya'sı ile Avrupa'daki insanların yaşadığı Savaşı sembolize etmektedir .

  Mehmet Yıldırımshared an impression3 years ago
  👍Worth reading

  Film gibi tek solukta bitireceğiniz bir kitap

  alpay korkmazshared an impressionlast year
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths
  🚀Unputdownable

  Ortalarda efsane bir geçiş yapıyor olaylar değişiyor.Konusu satranç olan bir kitapta gerilim buldum çok etkilendim.Olay akışında sizi sürüklüyor. Tek seferde bitirmelik bir kitap.

Quotes

  Azka Samedzadehhas quotedlast year
  Bize hiçbir şey yapmadılar – bizi yalnızca sonsuz bir hiçliğin ortasına yerleştirdiler, çünkü bilindiği üzere yeryüzünde insan ruhuna sonsuz bir hiçlik kadar baskı yapabilecek başka bir şey yoktur.
  Çağlanur Bozacıhas quoted2 years ago
  Satranç için tıpkı aşkta olduğu gibi bir eş gereklidir ve o an bizden başka gemide satranç sever biri var mı bilmiyordum.
  Rəşad Babazadəhas quoted4 months ago
  Ancak “Pek fazla şansınız olmaz,” diyerek uyardı beni dostum. “Bildiğim kadarıyla şimdiye dek hiç kimse Czentovic’in psikolojisine dair en ufak bir bilgiye ulaşamadı. Bu kurnaz köylü, tüm o sonsuz sınırlılığının arkasında kendini açığa vurmamak gibi bir akıllılığı saklıyor ve bunu da çok basit bir teknik sayesinde başarıyor; küçük lokallerde arayıp bulduğu kendi köylüsünün dışındaki insanlarla kesinlikle konuşmuyor. Aydın birinin varlığını hissettiği yerde kendi kabuğuna çekiliyor; bu nedenle hiç kimse ondan aptalca bir sözcük duyduğunu ya da eğitimsizliğinin sözüm ona sınırsız derinliğini ölçtüğünü söyleyerek öğünemez.”

On the bookshelves

  gozdesen
  Edebiyat
  • 6
  • 23
  Erbol Khuat
  Erbol's Library
  • 223
  • 12
  Fikret Salda
  Yaş 30
  • 34
  • 2
  Serife Türk
  sf
  • 7
  • 2
  Ugur Duman
  UDbooks
  • 30
  • 1
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)