Bayram Okumaları

Bookmate
Bookmate
5Books7Followers
Bayramda ne okusam diye düşünmenize gerek yok. Siz Bookmate'inizi açın, arkanıza yaslanın ve bizim sizin için derlediğimiz İngilizce Türkçe karışık kitapların tadını çıkarın.
Bookmate
Bookmateadded a book to the bookshelfBayram Okumalarılast year
Bu kitapta Adem ile Havva'dan Yusuf İle Züleyha'ya; Afrodit ile Çoban Anahis'ten Eros ve Psykhe'ye; Kanuni ile Havva'dan Enver Paşa ve Naciye Sultan'a; Simone de Beauvoir ve Jean Paul Sartre'den Marilyn Monroe ve Arthur Miller'e kadar dünyanın ilk gününden bu güne kadar yaşanmış en güzel aşkların hikayelerini bulacaksınız.
100 Meşhur Aşk, Adem Suad
Bookmate
Bookmateadded an audiobook to the bookshelfBayram Okumalarılast year
Dünyanın daha fazla sayıda süper kahramana ihtiyacı olduğu kesin. Bu kez okumak yerine kendi içimizdeki süper kahramanları nasıl ortaya çıkaracağımızı dinleyerek bulmaya ne dersiniz?
The Seven Spiritual Laws of Superheroes, Deepak Chopra, Gotham Chopra
Bookmate
Bookmateadded a book to the bookshelfBayram Okumalarılast year
Michael Kohlhaas, on altıncı yüzyılın feodal Almanya'sında yaşamış bir at tüccarının hikayesidir. Adaleti ve doğruculuğu ile tanınan bu iyi yürekli Kohlhaas'ın yaşamı, bir soylunun haksız yere iki atına el koyması sonucu tamamen değişir. Önce meşru yollardan hakkını aramaya çalışan tüccarın yıllar süren çabaları sonuç vermediği gibi, kocasına bu konuda yardım etmek isteyen biricik karısı Lisbeth de bu uğurda can verir. Lisbeth, son nefesinde ondan düşmanlarını bağışlamasını istemiş de olsa, Kohlhaas ruhundaki intikam ateşine yenik düşer ve sonunda adalet uğruna onlarca masumun kanını akıtan bir katile dönüşür.
Kohlhaas, H. Von Kleist
Bookmate
Bookmateadded a book to the bookshelfBayram Okumalarılast year
Ortada suçlayacak bir şüpheli ya da herhangi bir kanıt yokken ve eve gelen notta kızını tekrar görmek için yapması gerekenler yazarken Alex'in üzerine düşen tek bir şey vardır. O da kendisine kızını kurtarmak için her şeyi yapmaya gerçekten hazır mıyım diye sormak…
Bookmate
Bookmateadded a book to the bookshelfBayram Okumalarılast year
Ölüler Genç Kalır’ın 1918–1945 yıllarını kapsayan hikâyesi, Spartakist ayaklanmasına katılan genç bir işçinin yargısız infazı etrafında örülüdür. Farklı sınıftan, farklı siyasi görüşlere sahip çok sayıda kurgusal karakter, genç Erwin’in yoldaşı, sevgilisi, katili ya da onların yakını olarak beliriyor romanda. Arka planda ise utanç dolu siyasi bir tarih var: Almanya’yı istikrarsızlığa sürükleyen Versay Antlaşması, Hitler’in seçimle iktidara gelişi, şaibeli Reichstag Yangını, Yahudilere kanlı ve ölümcül saldırıların yapıldığı Kristal Gece ve 2. Dünya Savaşı.

Ölüler Genç Kalır geçmişe dair bir anlatı olsa da, sosyalist Anna Seghers, kurtarılması gereken bir gelecek olduğunu hatırlatır.
Ölüler Genç Kalır, Anna Seghers
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)