Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhtesem Gelecegin Pesinde, Ashlee Vance
tr
Ashlee Vance

Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhtesem Gelecegin Pesinde

530 printed pages
  • 💞1
Bir adam düşünün daha genç yaşlarda kurduğu ve geliştirdiği internet dünyasında ki çalışmalarıyla bir servete sahip oluyor. Buraya kadar normal olarak düşünüyorsanız bu servetini devletlerin bile cesaret edemediği (Elon Musk'un serveti devletler yanında sakız parası) uzay teknolojisine yatırıyor ve SpaceX adı altında projeler geliştiriyor. İnanılmaz şekilde bu projelerin bir çoğu başarıya ulaşıyor bununla da yetinmeyen genç girişimci insanlığı kısa bir süre sonra Mars'a göndereceğini iddia ediyor. Yakın bir zamanda yine kendi SpaceX projesi olan dünyanın en iyi elektirikli arabası TESLA'yı canlı yayında uzaya gönderiyor. Göründüğü üzere Elon Musk için iki şey söylene bilinir. Ya bir çılgın yada paradan önce gelişim isteyen bir ileri görüşlü. Onun heyecan verici daha nice hikayesini bulabileceğiniz Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde adlı kitabı pdf olarak indirip okuyabilirsiniz.
Elon Musk – Tesla SpaceX HakkındaBu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir.
Elon Musk, X.com ve PayPal’in kurucularındandır ve sonraki dönemde Tesla ile sadece elektrikle giden 600 km menzilli ve 100km/sa hıza sadece 2,3 saniyede çıkan muhteşem otomobiller üretmiştir. SpaceX ile uzay taşımacılığının maliyetlerini çok büyük oranda düşürerek dünya devlerine meydan okumuş ve yakın gelecekte Mars’a insan yollayabilecek en muhtemel şirketi yaratmıştır. Ayrıca ABD’deki en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity’nin en büyük ortağı ve başkanıdır.
Ashlee Vance, 300’e yakın insanla konuşarak ve Elon Musk ile 30 saatten fazla birebir görüşme yaparak bu çarpıcı ve ilham verici hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor.
Hayatını, dünyayı fosil yakıtlara mahkûm olmaktan kurtarmaya adayan Elon Musk’ın önüne çıkan engeller, büyük başarıları ve yaşadıkları daha iyi bir geleceğin hayalini kuran girişimci, mühendis, siyasetçi, eğitimci ve gençler için motivasyon kaynağı olacaktır.
Elon Musk – Tesla SpaceX Yorumlar ve BaşarılarNew York Times Çok Satanlar #1
Amazon Yılın En İyi Kitabı
Wall Street Journal Yılın En İyi İş Dünyası Kitabı
Genişletilmiş ve Güncellenmiş Yeni Baskı
“Kitabın sonlarına doğru herhangi bir okuyucu Steve Jobs ile Musk’ı kıyaslama ihtiyacı hissedecektir. Musk’a fırsat verin. Kimse onun gibi olamaz.”
—The New York Times-
“Ashlee Vance'ın yeni kitabı, 'Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde' tartışmasız dünyanın en önemli girişimcisinin hayatına muazzam bir bakış sunuyor.”
—The Washington Post-
“Elon Musk tam kafa dengim: Risk alan, başarısızlıktan korkmayan ve insanlığa parlak bir gelecek sağlamak için sürekli çalışan biri. Ashlee Vance, Musk’ın harikulade hayat hikâyesini ve engel nedir bilmez ruhunu yıldızlarla dolu bir biyografiyle sunuyor.”
—Richard Branson, Virgin Grup’un Kurucusu-
“Yıllardır okuduğum en iyi iş dünyası kitabı.”
—Don Graham, The Washington Post Eski Başkanı-
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
Search on Google
Impression
Add to shelf
11Readers3Bookshelves1Impression
0Quotes
  • 💞Loved Up1
Sign in or Register
Yağmur Tuncer
Yağmur Tuncershared an impression3 months ago
💞Loved Up

Kitap çok akıcı bir şekilde yazılmış fakat bazı bölümleri okurken anlamak için bir iki defa okumak gerekiyor

Səkinə Rzalı, Səkinə Rzalı
Səkinə Rzalı
Səkinə Rzalı
  • 9
Okuma Listem, Vahit Atar
Vahit Atar
Okuma Listem
  • 1
SOF, Gultekin Ben
Gultekin Ben
SOF
  • 1
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)