mk
Books
Ставл Зосимов Премудросковски

НА ДЕНОТ. Humубоморна вистина

Оваа колекција раскажува за животот на најниските слоеви на населението на моќната, нецелосна и снаодлива Русија.
Но, руските бездомници не се обесхрабрени и наоѓаат радост во сè.
Нема политика, има само едноставен живот на овие несреќни луѓе. Тие се душата на Русија, паралелен свет и парцијални во него се отворени за сите.
Прочитајте и уживајте, но не се фаќајте. Овој роман го сакаше Доналд Трамп…
# Сите права се задржани..
249 printed pages
Copyright owner
ООО «Издательские решения»
Original publication
2019

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)