Bir Kadının Hayatından 24 Saat, Stefan Zweig
tr
Books
Stefan Zweig

Bir Kadının Hayatından 24 Saat

Riviera’da eşi ve iki kızıyla tatil yapan 33 yaşındaki Henriette bir gece ansızın ortadan kaybolur. Kusursuz bir evliliği olduğu sanılan genç kadının, nasıl ve neden ortadan kaybolduğu dedikodu konusu olur. Pansiyonda kalanların hepsi kadını yargılamaya başlar, ancak anlatıcımız onu savununca tartışma alevlenir; masadaki yaşlı ve zarif bir İngiliz hanımefendi de anlatıcıya, gençliğinde başından geçen unutulmaz, inanılmaz bir 24 saatin hikâyesini anlatmakta ısrarcı olur. Bu 24 saat içinde hissettiklerinin bir saniyesi bile aklından çıkmamıştır. Bu kadının yaşadıklarını neden bir yabancıyla paylaştığını Zweig en sonda açıklar. Stefan Zweig, başarılı bir karakter yaratıcısı; diğer yapıtlarında olduğu gibi burada da müthiş bir gözlem gücüyle, kahramanlarının iç dünyalarını okurun gözlerinin önüne seriyor, inandırıyor ve etkiliyor.
82 printed pages

Impressions

Mira Gülfem
Mira Gülfemshared an impression2 years ago
👍Worth reading
🎯Worthwhile
💧Soppy

Gayet akıcı, kendine bu kadar yüklenme dedirten, kimseyi yargılamak haddimiz değil, hayat herkese her şeyi yaşatabiliri gösteren bir kitap. Okuyunca ne var bunda diye düşünmek daha olası olabilir

Moon Stream
Moon Streamshared an impression3 years ago
💧Soppy

Düzdür, əsər həqiqətən çox təsirlidir. Əsərə bir söz ola bilməz. Lakin mənim bəyənmədiyim məktubu göndərən qadının yaşadıqları və davranışları oldu. Forma olaraq əsər yaxşı idi, ama məzmun olaraq sevmədim. Yəni, bir insan özünə bunları niyə etsin axı? Çox şişirdilmişdi məncə. Qadın fərqli davrana bilərdi. Zvayqın oxuduğum ilk əsəridir, lakin indiyədək oxuduqlarım içindən sevmədiyim(məzmun olaraq) hələki yeganə əsəridir. Yenə də oxuya bilərsiz. Hər kəsin düşüncə tərzi fərqli olur. Bəyənənlər çoxdur bu əsəri

ömer Ekren
ömer Ekrenshared an impression3 years ago
💧Soppy

Okurken içim titredi. Tutamadım kendimi ve eminim uzun süre etkisinde kalacağım...

Quotes

Mira Gülfem
Mira Gülfemhas quoted2 years ago
Hiçbir heykeltıraş, hiçbir şair, ne Michelangelo ne de Dante, nihai çaresizliği, dünyadaki nihai sefaleti, yağmurda sırılsıklam olan, tek bir hareketle kendini korumaya alamayan, gayretsiz, yorgun görünen bu canlı insan kadar çarpıcı bir şekilde hissettiremezdi.
Elvin Yusifoğlu
Elvin Yusifoğluhas quotedlast year
Çoğu insanın hayalgücü sığdır. Eğer bir şey onları doğrudan etkilemiyorsa, sivri oklarını duyularına sertçe saplamıyorsa, hayal güçleri pek çalışmaz; ama gözlerinin hemen önünde, duygularına hemen dokunabilecek bir yerde küçücük bir şey bile meydana gelse birden aşırı heyecanlanırlar. O zaman, pek nadir gösterdikleri duygudaşlıklarının yerini bir ölçüde yakışıksız ve abartılı kaçan bir coşku alır.
Mustafa Kılınç
Mustafa Kılınçhas quoted2 years ago
Çoğu insanın hayalgücü sığdır. Eğer bir şey onları doğrudan etkilemiyorsa, sivri oklarını duyularına sertçe saplamıyorsa, hayal güçleri pek çalışmaz; ama gözlerinin hemen önünde, duygularına hemen dokunabilecek bir yerde küçücük bir şey bile meydana gelse birden aşırı heyecanlanırlar.

On the bookshelves

Türkcə kitablar, Nurcan Rzayeva Qurbanlı
Nurcan Rzayeva Qurbanlı
Türkcə kitablar
  • 536
  • 99
Hayatımın Kitabı, Bookmate
Edebiyat, Ezgi şimşek
Ezgi şimşek
Edebiyat
  • 5
  • 14
8 Mart Öncesi Okumalar, Bookmate
Stefan Zweig, Elvin Yusifoğlu
Elvin Yusifoğlu
Stefan Zweig
  • 19
  • 11
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)