Salman Jayesh Khanna

Ruhsal Terapi

Gelişim kitapları genelde başarısızlık ve mutsuzluk nedenlerinden başlayarak daha en başından insanda psikolojik bir mağlubiyet yaratır. Oysa ihtiyacımız olan tek şey pozitif bir içselliğe sahip olmaktır ve bunu aklımızla değil ruhumuzla elde edebiliriz.
Kapitalizmin sunduğu 'çılgın tüketim' diretmesine karşı aklımızla başa çıkamadığımızı anladık ve ruhen direnmenin yollarını aradık ve aramaya devam ediyoruz. Fiziki açıdan dünyamızı süslemeyi başardık; ancak bu durum da mutlu olmamıza yetmedi. Eşyanın varlığında kendimizi bulamadığımız için ruhumuzun cansuyu için yola çıktık.
Daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için öteye beriye koşmaya; aslında koşuşturmaya gerek yok. İhtiyacımız olan her şey 'Ruhsal Terapi' kadar yakınımızda.
205 printed pages

Impressions

  rabiashared an impression2 years ago
  👍Worth reading

Quotes

  Esin Tezcihas quotedlast month
  ‘Ruhsal Düşünce, Ruhsal Şifa ve Ruhsal Akıl’ olmak üzere yazarın Türkiye’de yaşarken hazırladığı üç eseri bulunmaktadır.
  bolkan ufukhas quoted3 months ago
  Bu kitapta size ruhsal şifayı anlatırken kişisel gelişimcilerin kullandığı, enerji akışı, enerji merkezi, manyetik enerji, ruhsal âlemle irtibata geçmek, evrim ve elektron, evrenin gücü, aura gibi pratiği ispatlanmamış kavram kargaşalarına girmeyeceğim, bize pratikte hiçbir faydası olmayan, sadece insanları belli bir süre rahatlatan yöntem ve tekniklerden bahsetmeyeceğiz
  Gulshan Jabihas quoted3 months ago
  Salman Jayesh Khanna

  1956 yılında, Hindistan’ın Başkenti Yeni Delhi’de yoksul bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Okulda öğretmenlerini gözlemeyerek onlar hakkında psikolojik yazılar yazdı. Öğretmeni tarafından tesadüfen ele geçiren yazıları bir süre Hindistan’da basının ilgi odağı oldu. Bu yazıları nedeniyle bir iş adamının finansörlüğünde, Amerika’da Michigan Üniversitesinde ‘Toplumların Şekillenmesinde Bireysel Davranışların Etkileri’ üzerine sosyolog olarak çalıştı.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)