sq
Books
Zonja Tracilyn George

Ballafaqimi Me Demonët

A keni një sëmundje mendore ju ose një të dashur? A keni menduar ndonjëherë se çfarë mund të bëni për të ndihmuar? Ky libër është përgjigjja juaj!

Për të kuptuar plotësisht depresionin, duhet të dëgjoni me vëmendje dhe vëmendje ata prej nesh të vuajtur. Shtë e rëndësishme për cilindo që ka sëmundje mendore të trajtohet me mirësi, respekt dhe dinjitet, jo me stigmatizëm, paragjykim dhe përbuzje sepse po bëjmë një betejë përtej vizionit dhe kuptimit të dikujt. Vetëm se nuk dukemi të sëmurë, nuk do të thotë se nuk jemi. Qëllimi i këtij libri është të shikojë sëmundjen mendore nga brenda dhe nga këndvështrimi i një të mbijetuari.40 printed pages
Original publication
2020

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)