Brzydkie kaczątko, Hans Christian Andersen
pl
Audio
Hans Christian Andersen

Brzydkie kaczątko

Listen in app
Brzydkie kaczątko to jedna z najbardziej znanych baśni J. Ch. Andersena. To historia pisklęcia, które wykluło się i wychowało w kaczej rodzinie i jako inne, większe, brzydsze od żółtych kaczątek, przez długi czas musiało znosić przykre słowa i szyderstwa.
Baśń Brzydkie kaczątko dotyka uniwersalnego problemu - oceniania przez pryzmat wyglądu, wyśmiewania inności, przy jednoczesnym braku dostrzegania takich zalet jak wrażliwość, czy wyjątkowa osobowość.
Narratorem niniejszego audiobooka jest Piotr Bajtlik - aktor, aktor dubbingowy i lektor - znany z setek ról dubbingowych w polskich wersjach filmów i seriali.
Poprzez niniejszy projekt audio chcemy nie tylko prezentować najwybitniejszą światową literaturę w znakomitych interpretacjach, lecz także - pomagać! 20% wpływów ze sprzedaży naszych audiobooków zostanie przeznaczone na pomoc małym podopiecznym Programu Pajacyk - prowadzonego przez Polską Akcję Humanitarną.
0:30:53
Copyright owner
Author's Republic

Impressions

How did you like the book?

Sign in or Register

Open the app & listen

Bookmate now offers audiobooks! We have stacks for you to listen to, but right now you can only do that on your phone or tablet via our apps.

Brzydkie kaczątko, Hans Christian Andersen
Brzydkie kaczątko
1x4:20-2:20:15
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)