bookmate game
Рендал Рей

Сучасна теорія грошей

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
Сучасна теорія грошей є логічною альтернативою традиційним поглядам на макроекономіку. На противагу загальноприйнятим уявленням про грошово-кредитну та фіскальну політику, ця книжка допоможе по-новому поглянути на процес створення грошових систем і на роль, яку гроші відіграють у різних режимах валютного курсу. Автор також детально пояснює, чому приховування справжніх джерел походження державних коштів стримує розвиток демократичного суспільства і перешкоджає забезпеченню інтересів громадськості.
This book is currently unavailable
687 printed pages
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Impressions

  • Olga Gshared an impressionlast year
    👍Worth reading
    💡Learnt A Lot
    🎯Worthwhile

  • Olena Kliausovashared an impression4 years ago
    🔮Hidden Depths
    💡Learnt A Lot

Quotes

  • aspirhas quoted2 hours ago
    Дослідники не з кола MMT зазвичай зосереджуються на розподілі фінансового багатства в межах приватного сектору. Натомість прибічники MMT започатковують дискусію про вплив політики жорсткої бюджетної економії на джерело зовнішнього багатства приватного сектору. Такі підходи не створюють суперечки, а навпаки доповнюють одне одного.

    2 подхода, которые друг друга дополняют: анализировать распределение богатства внутри частного сектора, или источник богатства частного сектора как такого (а это пассивы гос-ва)

  • aspirhas quotedyesterday
    традиційно сектор домогосподарств стає чистим кредитором у міру своєї природної схильності до нагромадження чистих фінансових активів, адже існує потреба заощаджувати кошти, наприклад, для коледжу й виходу на пенсію.
  • aspirhas quotedyesterday
    чисті фінансові активи, які перебувають на руках у приватному секторі, точно дорівнюють чистим фінансовим зобов’язанням, які випустив уряд, у нашому спрощеному розподілі економіки на два сектори (державний та приватний). Якщо уряд постійно дотримується політики збалансованого бюджету, де витрати завжди тотожні податковим надходженням, це означатиме лише одне: фінансове багатство приватного сектору дорівнює нулю. Якщо ж уряд тривалий час дотримуватиметься профіциту державного бюджету (витрати менші за податкові надходження), фінансове багатство приватного сектору поступово зійде нанівець і згодом стане від’ємним. Іншими словами, приватний сектор заборгує державному сектору.
    Зрештою, можна сформулювати «дилему»: у нашій спрощеній моделі, що передбачає поділ економіки на два сектори, неможливо мати профіцити і в державному, і в приватному секторі водночас.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)