mk
Books
СтаВл Зосимов Премудрословски

Закопува Забна жаба. Фантазија комедија

Дали е атомската енергија корисна, но исто така и опасна за сите што живеат на земјата? Ова е така, но не и за нив. Излегува дека кој е роден во него, тој не може да живее без тоа, како што сме без атмосфера и кислород. Уништување еден, друг се создава. И, тука се појавија мутанти, на места на нуклеарни катастрофи и несовесни нуклеарни тестови кои се бореа за нивното постоење, паралелно со нас.
На Путин му се допадна овој роман…
# Сите авторски права се задржани…
191 printed pages
Copyright owner
ООО «Издательские решения»
Original publication
2019

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)