uk
Books
Еріх Фромм

Втеча від свободи

  • mrivanchaikahas quoted3 years ago
    При цьому ми забуваємо, що хоч свобода слова і є визначною перемогою над старими обмеженнями, сучасна людина перебуває в такому стані, що більшість із того, що «вона» думає і висловлює — це те, що думає і говорить решта людей, бо індивід не набув здатності мислити оригінально — тобто думати самому й за себе, адже тільки це надає сенсу вимозі не заважати їй висловлювати власні думки.
  • Dana Hhas quoted2 years ago
    «Совість» — це наглядач, приставлений до людини нею самою. Совість змушує її діяти відповідно до бажань і цілей, які людина вважає власними, тимчасом як насправді вони є інтеріоризацією зовнішніх соціальних вимог. Совість поганяє її батогом грубо й жорстоко, забороняючи людині радість і щастя, перетворюючи її життя на спокутування якогось таємничого гріха
  • Vitalii Fedynahas quoted4 years ago
    ми нічого так не соромимося, як відмови від себе, а найвищу гордість, найбільше щастя відчуваємо тоді, коли думаємо, говоримо й відчуваємо справді самостійно.
  • Vitalii Fedynahas quoted4 years ago
    Гітлер прекрасно усвідомлює, що його філософія самозречення і жертовності призначена для тих, чиє економічне становище не дає змоги бути щасливими. Йому не потрібен такий суспільний лад, у якому є можливим особисте щастя кожного; він хоче експлуатувати саму бідність мас, щоб змусити їх повірити в його проповідь самопожертви. Він відверто заявляє: «Ми звертаємося до величезної армії людей, які настільки бідні, що їхнє особисте існування аж ніяк не найвище у світі багатство...»
  • Олена Чепусоваhas quoted7 hours ago
    Лише той, хто зневажає цей світ, може присвятити себе світу прийдешнього

    Теологія Кальвіна Англосаксонська

  • Олена Чепусоваhas quoted7 hours ago
    таке схиляння перед владою і водночас ненависть щодо безвладних є типовими рисами «авторитарного характеру».
  • Олена Чепусоваhas quoted7 hours ago
    особистість Лютера, так і його вчення демонструють амбівалентність стосовно влади. З одного боку, він схиляється перед однією владою — владою світських князів і тиранічного Бога, з іншого — повстає проти влади церкви.
  • Олена Чепусоваhas quoted7 hours ago
    ненависті й презирстві до безправних мас, до «черні»,
  • Олена Чепусоваhas quoted7 hours ago
    при цьому він найрішучіше постулював підпорядкування світській владі, тобто князям
  • Олена Чепусоваhas quoted7 hours ago
    він і боровся проти влади церкви, хоч і обурювався новим фінансовим класом, частиною якого була верхівка церковної і
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)