uk
Books
Джулія Ендерс

Внутрішня історія. Кишечник — найцікавіший орган нашого тіла

  • natalikos23has quoted4 years ago
    У нашій слині міститься знеболювальне, яке за дією може бути сильнішим, аніж морфін.
  • Daniella Betsahas quoted4 years ago
    Слина — це добре профільтрована кров. Кров фільтрується у слинних залозах. Червоні кров’яні тіла залишаються, адже ми потребуємо, щоб щось текло по венах, а не по ротовій порожнині. А от кальцій, гормони та захисні тіла нашої імунної системи з крові просочуються до слини. С
  • b5946905917has quoted11 days ago
    Шлунок не кривий, він просто має двох експертів. Один знається на рідині, а другий — на твердих речовинах. Два шлунки в одному, так би мовити.
  • b5946905917has quoted11 days ago
    Алкогольні напої можуть збільшити кількість бактерій-газоутворювачів у тисячі разів.
  • b5946905917has quoted11 days ago
    Наш шлунок розташований набагато вище, ніж ми вважаємо. Він починається трохи нижче лівого соска і закінчується під правою реберною дугою. Усе, що болить нижче цього місця, — не шлунок. Коли багато людей думають, що в них щось із шлунком, найімовірніше, вони відчувають дискомфорт у кишечнику. Безпосередньо над шлунком розташовані серце й легені. Коли ми дійсно їмо забагато, нам стає значно важче дихати.
  • b5946905917has quoted11 days ago
    Після ситного обіду пряма постава краще допомагає травленню.
  • b5946905917has quoted11 days ago
    Ті, хто відчуває важкість у шлунку, лежачи на правому боці, просто повинні перевернутися.
  • Andrii Pastushenkohas quoted15 days ago
    Приблизно в 1 % людей, які мають гелікобактерії, розвивається рак шлунка. Якщо згадати, що вони живуть у шлунках половини людей на планеті, то один відсоток — це дуже велика кількість. Шанси розвитку раку шлунка без гелікобактерій у сорок разів менші.
  • Andrii Pastushenkohas quoted15 days ago
    Якщо ви не хочете відправляти свою імунну систему на пошук капелюшків і не є великим фанатом діареї та блювання, то для вас існує кілька простих правил.
    Правило номер один: пластикові дошки, тому що їх краще мити і бактерії не виживають у борозенках, як у дереві.
    Правило номер два: усе, що мало контакт із сирим м’ясом або яєчною шкаралупою, слід ретельно вимити гарячою водою: дошку, руки, посуд, губки або салат.
  • Andrii Pastushenkohas quoted15 days ago
    Деякі вчені тепер мають теорію, що нашу кишкову мікрофлору можна розглядати як орган. Як і інші органи нашого тіла, вона має походження, розвивається разом з нами, складається з купи клітин і постійно пов’язана зі своїми колегами по тілу.
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)