bookmate game
uk
Books
Ден Хіз,Чіп Хіз

Вирішуй правильно! Як обрати найкраще рішення в житті та на роботі

  • Stanislav (Міськов Станіслав)has quoted20 hours ago
    Коли я бачу всі чинники перед очима, то докладаю зусиль, щоб оцінити їхню вагу; коли я натрапляю на два пункти з різних стовпчиків, які здаються рівноцінними, то викреслюю обидва; якщо ж вирішую, що одна перевага є рівноцінною двом недолікам, я викреслюю всі три; якщо я з’ясовую, що вага двох плюсів дорівнює трьом мінусам, то викреслюю всі п’ять; і, врешті-решт, рівновага порушується. Якщо після кількох днів роздумів мені не спадають на думку нові важливі чинники, я роблю відповідний висновок.

    + та -

  • Stanislav (Міськов Станіслав)has quoted20 hours ago
    Єдиний процес ухвалення рішень, який набув широкого розголосу, — зважити всі за і проти. Перевагою цього підходу є те, що він потребує копітких роздумів. Зокрема, ви не квапитеся з висновками щодо Клайва, а розшукуєте позитивні й негативні аспекти — рухаєте прожектором — поки не відчуєте, що готові розв’язати проблему.
  • Stanislav (Міськов Станіслав)has quoted20 hours ago
    Але ті, хто щиро дослухається, збирають плоди: налагоджений процес ухвалення рішень позитивно впливає на їхні результати та збільшує прибутки.

    Не поспішайте

  • Stanislav (Міськов Станіслав)has quoted21 hours ago
    Протягом останніх років це питання розглядали в багатьох чудових книжках і статтях, для того щоб зрозуміти, у чому полягає наша нездатність ухвалювати слушні рішення. Упередження. Ірраціональність. Коли доводиться вирішувати, мозок стає недосконалим інструментом. Та одному важливому питанню приділяють обмаль уваги: якщо ми запрограмовані інколи діяти нерозумно, що можемо вдіяти, щоб це виправити
  • Stanislav (Міськов Станіслав)has quoted21 hours ago
    Саме з такою складністю ми стикаємося, коли намагаємось ухвалити рішення: промінь прожектора рідко освітлює все, чого треба нам, щоб знайти правильне рішення, та ми часто забуваємо змінити його напрям. Інколи ми взагалі забуваємо про прожектор і зосереджуємося на крихітній плямці світла так довго, що не бачимо ширшої картини.

    Аналіз всіх сторін!

  • Stanislav (Міськов Станіслав)has quoted21 hours ago
    Окрім цього, якби ми копнули ще глибше, то, можливо, дізналися б, що колеги Клайва обожнюють його різкі та прямолінійні коментарі? (Можливо, він є втіленням доктора Гауса в ІТ.) І з чого ми взяли, що Шеннон має рацію щодо Клайва? Можливо, вона сама жахлива керівниця? Рухаючи прожектором сюди-туди, ми здатні по-різному побачити цю ситуацію. Не можна правильно вирішити долю Клайва, не переміщуючи промінь прожектора. Одначе сформувати свою оцінку ситуації ми змогли й без цього.

    Повний аналіз ситуації та всіх її сторін допомагає дійти до правильного висновку/рішення

  • Stanislav (Міськов Станіслав)has quoted21 hours ago
    Нормальним станом свідомості є те, що ви маєте інтуїтивні почуття та думки стосовно майже всього, що трапляється на вашому шляху. Ви знаєте, чи подобається вам людина, задовго до того, як ближче з нею познайомитеся; розумієте, чи варто довіряти незнайомцеві, хоча й не впевнені, чому саме; вірите, що ідея приречена на успіх, хоча ви не здійснили жодного аналізу»
  • Wika Kostykhas quoted2 days ago
    Опитування Американської асоціації адвокатів виявило, що 44 % юристів не порадили б молодим людям будувати кар’єру в юриспруденції. Дослідження, у якому взяли участь 20 000 фахівців з добору персоналу, показало, що 40 % нових керівників вищої ланки «упродовж перших 18 місяців помічають, що робота не виправдовує сподівань, і покидають посаду добровільно або їх звільняють».
  • Wika Kostykhas quoted2 days ago
    Зокрема вибір професії — люди часто змінюють своє рішення або шкодують про нього
  • Wika Kostykhas quoted2 days ago
    ЯКЩО ВИ ВІЗЬМЕТЕСЯ до вивчення рішень, які ухвалюють люди, і їхніх результатів, то помітите, що людство не надто просунулося в цьому питанні
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)