mk
Books
Ману Бодин

Писателот И Режисерот

Во едно париско маалско бистро, еден човек пишува роман. Одеднаш, му приоѓа една млада девојка и го прашува дали е писател. Започнуваат да разговараат…
23 printed pages
Original publication
2021
Publisher
Tektime

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)