Тома Пікетті

Капітал у XXI столітті

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
Кому буде належати світ наприкінці XXI століття? Чи мав рацію Карл Маркс, обіцяючи неминучу загибель капіталізму? Як суспільство і держава повинні реагувати на зростаючу прірву між багатими і бідними?

На ці та інші питання французький економіст Тома Пікетті дає вичерпні відповіді у цій книзі. Автор жодним чином не претендує на беззаперечність своїх ідей. На прикладі Європи і США він розглядає концепції розвитку капіталу від ХVІІІ століття й до сьогодні, усі свої ідеї підкріплює ретельно розробленими таблицями, елементарними та усім зрозумілими формулами, навіть прикладами з класичного та сучасного мистецтва.

Книга Пікетті розширює і поглиблює наші знання про такий складний організм, як капітал, що по-своєму росте, розвивається, переживає кризи та депресії, відновлюється і набуває нових форм.
This book is currently unavailable
1,063 printed pages
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Impressions

  • yonkomihurshared an impression6 years ago
    👍Worth reading
    🔮Hidden Depths
    💡Learnt A Lot
    🎯Worthwhile

Quotes

  • Natalya Zhukhas quoted5 years ago
    Коли країни поступаються незалежністю в монетарній політиці, важливо відновити їхню фіскальну незалежність у питаннях, які більше не в компетенції самої держави, – таких як відсоткова ставка на державний борг, прогресивний податок на капітал або оподаткування транснаціо­нальних корпорацій.
    Для країн Європи тепер пріоритетом має бути створення континентального політичного органу, здатного наново встановити контроль над патримоніальним капіталізмом та приватними інтересами і просувати європейську соціальну модель у ХХІ столітті. Незначні невідповідності між національними соціальними моделями набувають другорядного значення в світлі проблеми власне виживання спільної європейської моделі35.
    Не можна оминати увагою ще одного моменту: без такого європейського політичного союзу цілком вірогідно, що податкова конкуренція й надалі завдаватиме руйнувань. У сфері податку з підприємств помітні тенденції пом’якшення політики, й про це свідчать нещодавно запропоновані «знижки для корпоративного акціонерного капіталу»36. Важливо зрозуміти, що податкова конкуренція призводить до залежності від податків на споживання, тобто виду податкової системи, яка існувала в ХІХ столітті і не могла бути прогресивною. На практиці це сприятливо для осіб, які здатні заощаджувати, змінити країну проживання
  • Natalya Zhukhas quoted5 years ago
    Поширення принципу «місця перебування капітального активу» (а не його власника) на фінансові активи, вочевидь, вимагатиме автоматичного обміну банківськими даними, який дасть податковим органам змогу оцінити комплексну структуру власності. Такий податок також порушив би питання транснаціональності34.
  • Natalya Zhukhas quoted5 years ago
    Правильним підходом було б вимагати від підприємств надавати єдину декларацію про свої прибутки на європейському рівні та далі оподатковувати цей прибуток у спосіб, що менше піддається маніпуляціям, ніж у чинній системі оподаткування прибутків кожної дочірньої компанії окремо. Проблема з поточною системою полягає в тому, що транснаціональні корпорації часто в підсумку платять дуже малі суми, оскільки можуть штучно приписати всі свої прибутки дочірній компанії, розміщеній у місцевості, де податки дуже низькі. Така практика незаконна, і, на думку багатьох керівників підприємств, навіть неетична33. Доцільніше відмовитися від думки, що прибутки можна точно прив’язати до окремої держави чи території; натомість можна розподілити надходження від податку з підприємств на основі продажів чи зарплат, виплачених усередині кожної країни.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)