mk
Books
СтаВл Зосимов Премудрословски

Луд детектив. Смешен детектив

Во Англија има детектив, Шерлок Холмс и д-р Вотсон; Во Европа — Херкуле Поарот и Хастингс; во САД, Ниро Волф и Арчи Гудвин.
И еве, Русите, ова е окружниот генерал Клоп и неговиот гаден помошник, коморал, Инџифалапат.
Заедно нема да се видат едни со други, но тоа не ги спречува да истражуваат кривични предмети…
Овој роман го сакаше Путин.
# Сите права се задржани.
258 printed pages
Copyright owner
ООО «Издательские решения»
Original publication
2020

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)