Леонард Млодінов,Стівен Гокінґ

Великий замисел

  • b7769368965has quoted4 years ago
    Простодушне сприйняття реальності не узгоджується з сучасною фізикою.
  • Yulia Yurchakhas quotedlast year
    Ми — результат квантових флуктуацій у дуже ранньому Всесвіті. Людина релігійна сказала б, що Бог справді грає в кості
  • Юля Цикалюкhas quoted4 months ago
    Філософія безнадійно відстала від сучасної науки, особливо від фізики. Естафету знань тепер несуть науковці, а не філософи.
  • Юля Цикалюкhas quoted4 months ago
    Не знаючи законів природи, стародавні люди придумували богів, які керували всіма проявами людського життя.
  • Юля Цикалюкhas quoted4 months ago
    Писемність з’явилася десь за 7000 років до нашої ери в рільничих суспільствах.
  • Юля Цикалюкhas quoted4 months ago
    Знаки «плюс» і «мінус» виникли аж у п’ятнадцятому столітті. А знак «дорівнює» і годинник із секундною стрілкою у шістнадцятому.
  • Юля Цикалюкhas quoted4 months ago
    Людині здається, що вона робить усвідомлений вибір, але, наскільки ми розуміємо молекулярні основи біології, біологічними процесами керують закони фізики й хімії, а отже, вони детерміновані так само, як орбіти планет. Новітні експерименти в неврології і когнітивістиці підтвердили, що нашими діями керує мозок, який підлягає відомим законам науки, а не якійсь силі, що існує поза сферою юрисдикції цих законів. Наприклад, дослідження, проведені над пацієнтами з ураженнями головного мозку, показали, що електричною стимуляцією певних ділянок мозку можна викликати бажання поворушити пальцями, рукою, ступнею або відкрити рот і щось сказати.
  • Юля Цикалюкhas quoted4 months ago
    Наш вид гомо сапієнс виник в африканській савані близько 200 000 років тому.
  • Юля Цикалюкhas quoted4 months ago
    якщо істоти у створеному світі не можуть подивитися на свій Всесвіт збоку, то в них не буде причин сумніватися у власній картині реальності, – так само й людина. Так сучасними словами можна висловити ідею, що всі ми персонажі чужого сну.
  • Юля Цикалюкhas quoted4 months ago
    коли людина надягне окуляри, які перевертають зображення, мозок невдовзі змінить модель так, що картинка виглядатиме «правильно». Якщо потім зняти такі окуляри, то світ знову стане перевернутим, але мозок ще раз переналаштує картинку. А отже, коли хтось говорить «я бачу стілець», це означає тільки те, що його мозок, сприймаючи через око світло, яке відбивається від стільця, будує у свідомості образ, модель цього стільця. Якщо модель перевернуто, то можна сподіватися, що мозок поправить її до того, як людина сяде на цей стілець.
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)