pl
Audio
Zbigniew Zbikowski

Willa Morena 4: Piękny świdermajer

Listen in app
Irmina coraz mocniej odczuwa upływający czas. Ma już prawie osiemdziesiąt lat i nie wyobraża sobie dalszego samotnego życia w willi Morena. Progi domu przekracza młoda Zuzanna, w której żyłach też płynie krew Ludwigów. Dziewczyna szybko aklimatyzuje się w Kornelinie. Co więcej, stara się namówić ciotkę, by ta wynajęła jeden z pokojów Wiolecie, dziewczynie zatrudnionej w restauracji Janusza Biernata. Gdy kelnerka przymierza się do przeprowadzki, tego samego dnia w Morenie pojawia się tajemniczy Włoch. Spotkanie z Paolem przywołuje wspomnienia o ukochanym mężu Irminy, Giuliu. Jednocześnie obie Ludwiżanki wciąż muszą mieć się na baczności, bo Biernatowie nie porzucają starań o przejęcie ich posiadłości.

„Piękny świdermajer" jest czwartym tomem rodzinnej sagi, przedstawiającej historię trzech mieszkanek starej willi Morena.


Wielotomowa saga o trzech zupełnie różnych mieszkankach willi Morena. Prawie stuletni budynek przechowuje rodzinne tajemnice, a echo przeszłości rozbrzmiewa w drewnianych ścianach. Tymczasem ktoś próbuje odebrać majątek prawowitym właścicielkom.

Zbigniew Zbikowski, właśc. Żbikowski (ur. 1952) – polski powieściopisarz. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Po studiach pracował krótko jako nauczyciel fizyki. Porzucił nauczanie i zajął się karierą dziennikarską. Publikował w kraju i zagranicą. W latach 2005-2012 był wykładowcą dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Jako powieściopisarz zadebiutował książką „Berlin Blue" w 2012 r. Trzy lata później, jego kolejna powieść „Transprussia" znalazła się w polskim finale Europejskiej Nagrody Literackiej.
4:03:31
Publisher
Saga Egmont

Impressions

    How did you like the book?

    Sign in or Register
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)