Divoké labutě, Hans Christian Andersen
cs
Audio
Hans Christian Andersen

Divoké labutě

Listen in app
„Za devatero horami a devatero řekami žil v zemi, kam na zimu odlétají vlaštovky, král. Měl jedenáct synů a jednu dceru, Elisu."
Tak začíná příběh o Elise a jejích bratrech. Všichni žili spokojeně na hradě a jejich otec, pan král, je všechny rozmazloval. Jednoho dne se však král rozhodl, že se znovu ožení. Jeho nová žena neměla děti ráda. Ani jedno z nich. Elisa musela odjet na venkov a všichni chlapci se proměnili v labutě. Dny se rychle měnily v týdny, měsíce v roky a na Elisu mezitím všichni zapomněli. Ona však stále vzpomínala na své bratry, po kterých se jí velmi stýskalo.

Hans Christian Andersen (1805–1875) byl dánský spisovatel, básník a umělec. Proslavil se jako autor dětské literatury a mezi nejoblíbenější pohádky z jeho pera patří Císařovy nové šaty, Malá mořská víla, Slavík, Statečný cínový vojáček, Sněhová královna, Ošklivé káčátko a Děvčátko se sirkami. Jeho knihy byly přeloženy do všech živých jazyků a drtivá většina dětí i dospělých zná alespoň pár Andersenových příběhů. Mnoho z nich se dočkalo jak divadelního, tak filmového zpracování. Nejznámější jsou bezpochyby animované filmy studia Disney – Malá mořská víla (1989) a volná adaptace Sněhové královny, Frozen (2013).

Díky Andersenově přínosu do dětské literatury se jeho narozeniny 2. dubna, slaví jako Mezinárodní den dětské knihy.
0:25:53
Publisher
Saga Egmont

Impressions

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

How did you like the book?

Sign in or Register

Open the app & listen

Bookmate now offers audiobooks! We have stacks for you to listen to, but right now you can only do that on your phone or tablet via our apps.

Divoké labutě, Hans Christian Andersen
Divoké labutě
1x4:20-2:20:15
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)